Директор СФГ «Лісовий С.Л.» Андрій Коваленко

Фермер з с. Лозуватка Кіровоградської обл. Маловисківського р-н повідомив ГО «Кропивницький дорожній контроль» про рейдерське захоплення землі та техніки.


Директор СФГ «Лісовий С.Л.» Андрій Коваленко, повідомив “КДК” про «рейдерське захоплення» землі та техніки, зі сторони місцевих правоохоронців, а також повідомив про загрозу зриву посівної.
В СФГ «Лісовий С.Л.» перебувають дві земельні ділянки. Одна, відповідно до Державного акту на право постійного користування розміром 44, 7 га, виданого Анатлолію Мельніченку (рішенням сесії Маловисківської райради від №116 від 18 лютого 2018 року) друга, відповідно до рішення сесії №40, площею 44,8 га, ще у 1993 році надана Сергію Лісовому.


У 2017 році з‘ясувалось,ще 29 грудня 2012 року місцева фермерка Зінаїда Мамедова взяла в оренду на 25 років земельну ділянку площею 40, 7227 га. яка перебувала в користуванні СФГ «Лісовий С.Л.», як землі сільськогосподарського призначення державної власності. Про своє право на обробіток цієї ділянки Мамедова заявила лише навесні 2017 року, а після відмови звернулась до суду.

«Приїхала громадянка Мамедова, показала на наш державний акт свій договір оренди, показала розпорядження, що 12-м роком скасовано наш державний акт, і попросила нас залишити поле. Вона сказала, що вже 5 років тут працює, і не розуміє що ми тут робимо, я ніколи вас тут не бачила. Ми на це не звернули уваги та продовжили роботу, тоді вона викликала поліцію, вони склали акт, а ми написали заяву про перешкоджання господарській діяльності».

Суд першої інстанції її вимоги задовольнив, та визнав, що СФГ «Лісовий С.Л.» самовільно зайняло цю земельну ділянку, але апеляційний суд скасував це рішення через відсутність належних та достовірних доказів. Тоді СФГ «Лісовий С.Л.» засіяло поля та зібрало врожай. Цього року ситуація повторилась. Зінаїда Мамедова звернулась до поліції, там на підставі її заяви розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст. 206 та ч.1 ст. 197-1 та оголосилипро підозруАндрію Коваленку у протидії законній господарській діяльності. Ці події, як повідомляє КДК Андрій Коваленко, пов’язані зі зміною районного керівника поліції. «Відбулась зміна місцевого керівника поліції і почались неправомірні дії. Мамедова З. написала заяву про перешкоджання її господарській діяльності, а на мене Винесли підозру та розпочали кримінальне провадження.

«30 квітня 2019р. на ділянці Мельниченка розпочали сіяти кукурудзу. Проте невдовзі на полі з`явились правоохоронці. Вони зупинили посівну, вилучили трактор та сівалку, відвезли до відділку тракториста, та допитували його.

Апелювали тим, що у них є кримінальне провадження по факту захоплення земельної ділянки. Стверджували, що ми працюємо на ділянці Лісового. Повезли тракториста в райвідділ, і забрали техніку. Не дали нам жодного документу про її арешт, просто за кермо сів тракторист Мамедової і поїхав у невідомому напрямку.

До 04.05.19р. нам невідомо було, де знаходиться трактор з сівалкою, але після того як з нами до Малої Виски приїхали журналісти КДК ми знайшли де знаходиться наша техніка. Викликали поліцію, але це не допомогло, на неодноразові запитання до працівників поліції, поліції охорони та слідчих, на якій підставі вилучена техніка, вони не відповідали, та лише стверджували зі слів що техніку вилучено в рамках кримінального провадження, але з документів нічого не пред’явили. Вилучена техніка коштує близько 900 тисяч гривень, а баки сівалки були заповнені насінням кукурудзи вартістю приблизно 40 тисяч гривень.

Рейдерське захоплення землі в с. Лозуватка за допомогою поліції.