СУ ГУНП в Кіровоградській області розслідується кримінальне провадження № 12020120020001272 за фактом вчинення кримінальних правопорушень передбачених ч. 4 ст. 187 та ч. 2 ст. 146 КК України Кондратьєв А.С. та Берман І.Ю. утримуються в Миколаєвському СІЗО.

22.04.2020 року приблизно о 9 год. 00 хв. працівники поліції проникли до будинку № 39 по вул. Миколи Аркаса м. Одеси, схопили Бермана І.Ю., надягли на нього кайданки, заволоділи ключами від автомобіля Toyota Prado і брелком від воріт, після чого провели обшук будинку.
В ході обшуку слідчий вилучив належні старшій доньці Берман Т.В. Селезньовій О.В. кошти.

28.04.2020 року до Бермана І.Ю. звернувся керівник слідчого ізолятора з вимогою повідомити про місцезнаходження коштів, якими він начебто заволодів при вчиненні злочину погрожуючи уколоти шприцом з тяжким захворюванням або спричинити смерть іншим шляхом. З такою же вимогою керівник слідчого ізолятора звернувся до Кондратьєва А.С.

Після вказаних вимог до Кондратьєва А.С. і Бермана І.Ю. на протязі двох днів працівники слідчого ізолятора та Управління стратегічних розслідувань застосовували фізичне насилля, наносили побої і піддавали арештованих тортурам в результаті чого обом спричинили тілесні ушкодження, а Берману І.Ю. зламали ребро.

03.05.2020 року працівники СІЗО та УСР надали Кондратьєву А.С. і Берману І.Ю. телефони та примусили дзвонити родичам з повідомленням про необхідність зібрати кошти в сумі 30000 доларів США кожний і передати їх особі телефонний номер якої дали працівники СІЗО і УСР. Вимагання і тортури носили систематичний характер і ставили під загрозу життя і здоров’я Кондратьєва А.С. і Бермана І.Ю., вказані особи повністю знаходяться під владою вимагачів.

Кондратьєв А.С. та Берман І.Ю. є потерпілими в кримінальному провадженні № 62020150000000421 за фактом спричинення працівниками СІЗО та УСР ДСР НПУ їм в Кропивницькому слідчому ізоляторі тілесних ушкоджень і вимагання коштів.
Вказані особи намагалися впливати на потерпілих і знищили відеозаписи з камер спостереження в СІЗО з метою приховування злочину.
Перебування в Кропивницькому слідчому ізоляторі створює небезпеку для життя і здоров’я підозрюваних Кондратьєва А.С. та Бермана І.Ю.
В зв’язку з вказаними обставинами прокуратура Кіровоградської області змінила підслідність кримінального провадження № 12020120020001272 з СВ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області на СУ ГУНП в Кіровоградській області.
Ухвалою слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаєва від 17.06.2020 року клопотання слідчого Третього слідчого відділу СУ ТУ ДБР, розташованого в м. Миколаєві задоволено і застосовано до підозрюваного Бермана Іллі Юрійовича, який утримується в Державній установі «Кропивницький слідчій ізолятор» по кримінальному провадженню № 12020120020001272 захід забезпечення безпеки особи, яка бере участь у кримінальному провадженні у вигляді переведення до ДУ «Миколаївський слідчій ізолятор». Ухвала підлягає негайному виконанню.

12.06.2020 року слідчий в ОВС СУ ГУНП в Кіровоградській області Дейкун І.О. звернулась з клопотаннями про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою неправдиво посилаючись на наявність обґрунтованої підозри і тяжкість злочину.
В судових засіданнях слідчому судді були надані копії ухвал про застосування заходів безпеки, які слідчий суддя проігнорував.
Ухвалою слідчого судді Ленінського районного суду м. Кіровограда від 18.06.2020 року клопотання слідчого задоволено і продовжено до підозрюваного Бермана І.Ю. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Не погодившись з вказаними ухвалами захисник підозрюваних адвокат Усатенко Ю.Ю. звернувся з апеляційними скаргами в яких посилаючись на необґрунтованість підозри та відсутність повноважень прокурора у осіб, які погоджували клопотання слідчого скасувати ухвали слідчого судді про продовження до підозрюваних Бермана І.Ю. та Кондратьєва А.С. запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

01.07.2020 року в судовому засіданні по розгляду апеляційної скарги адвоката Усатенка Ю.Ю. на захист Бермана І.Ю. в Кропивницькому апеляційному суді головуючий у справі оголосив, що йому надійшло клопотання прокурора Бабенка Д.В., який не брав участі у розгляді справи, в якому прокурор заперечуючи необхідність виконувати ухвалу Заводського районного суду м. Миколаєва від 17.06.2020 року про забезпечення заходів безпеки відносно підозрюваного просив суд прийняти рішення про невиконання вказаної ухвали та утримання підозрюваного Бермана І.Ю. в ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор».
В судовому засідання підозрюваний повідомив суддів апеляційного суду про побиття, погрози і тиск на нього з боку працівників СІЗО, які продовжують працювати та необхідність застосування заходів безпеки в зв’язку з побоюванням за своє життя і здоров’я і просив залишити без задоволення клопотання прокурора, яке направлене на можливість тиску на нього вимагачів у погонах.


Ухвалою Кропивницького апеляційного суду від 01.07.2020 року апеляційні скарги захисників адвокатів Усатенка Ю.Ю. та Івановського В.В. залишені без задоволення, а клопотання прокурора Бабенка Д.В. задоволено і ухвалено підозрюваного Бермана І.Ю. до завершення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні утримувати в ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор».
Таке рішення колегія суддів обґрунтувала тим, що клопотання прокурора Бабенка Д.В. заявлено в рамках клопотання слідчого Дейкун І.О. погодженого з прокурором Касьяновою І.В. про продовження строку тримання підозрюваного Берман І.Ю. під вартою та у межах апеляційних скарг в яких ставиться питання про відмову слідчому у його задоволенні, даних про те, що ухвала слідчого судді Заводського районного суду м. Миколаїв про вжиття заходів безпеки набрала законної сили, матеріали судового провадженні не містять, оскільки ухвала не набрала законної сили та стосується іншого кримінального провадження, то апеляційний суд при вирішенні клопотання прокурора Бабенка Д.В. її дією не обмежений і вважає, що як в інтересах слідства так і самих підозрюваних, з урахуванням принципів диспозитивності та змагальності сторін, підозрюваний Берман І.Ю. для проведення невідкладних слідчих дій, у тому числі відібрання експериментальних зразків ДНК, з урахуванням відсторонення службових осіб СІЗО від посади може утримуватись в Кропивницькому слідчому ізоляторі, питання щодо переведення підозрюваного Бермана І.Ю. до іншого СІЗО повинно відповідати інтересам слідства у всіх кримінальних провадженнях та бути узгодженим з різними службами, незлагодженість у роботі між правоохоронними органами може призвести до неякісного та неефективного розслідування, порушення строків досудового розслідування з відповідними наслідками, а тому для забезпечення всебічного, повного та об’єктивного розслідування цієї справи, а також для з метою здійснення дієвого судового контролю за дотриманням органом досудового розслідування процесуальних строків, недопущення порушення прав та законних інтересів підозрюваного Бермана І.Ю. колегія суддів вважає можливим та необхідним залишити підозрюваного Бермана І.Ю. в ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» для проведення необхідних слідчих дій.

Ухвали слідчого судді про забезпечення безпеки підозрюваних довгий час не виконувались з посиланням на ухвали апеляційного суду про залишення підозрюваних в Кропивницькому слідчому ізоляторі чим життя і здоров’я підозрюваних Бермана І.Ю. та Кондратьєва А.С. були поставлені під загрозу і що сприяло тиску на них з боку працівників СІЗО винних у тортурах і вимаганні коштів.
27.07.2020 року посадова особа, яка виконувала обов’язки керівника СІЗО і організувала вимагання коштів та побиття підозрюваних після закінчення службового розслідування вийшла на роботу і одразу розпорядилась припинити лікування Бермана І.Ю., перевести до загальної камери та не давати йому ліки.
Судді Кропивницького апеляційного суду умисно перешкодили заходам безпеки, посадові особи ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор», умисно не виконували ухвали про забезпечення заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві і які прийняті слідчим суддею в межах компетенції, було умисно поставлено під загрозу життя і здоров’я двох осіб з метою незаконного впливу корумпованих посадовців.

Після втручання Генеральної Прокуратури обвинувачені Берман І.Ю. і Кондратьєв А.С. були поміщені до Миколаївського СІЗО.

23.11.2020 року в зв’язку з загостренням хвороби і тяжким станом Берман І.Ю. автомобілем швидкої допомоги був доставлений з Миколаївського СІЗО до лікарні для проходження стаціонарного лікування, а 24.11.2020 року на прохання слідчої Дейкун І.О. виписаний в тяжкому стані.
25.11.2020 року в судове засідання до Ленінського районного суду м. Кіровограда підозрюваний Берман І.Ю. доставлений не був під приводом його небажання, однак, надано довідку про стан здоров’я з вимогою постільного режиму.
На заперечення захисника про необхідність розгляду клопотання з участю підозрюваного, слідча суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Лук’янова О.В. не запитуючи у захисника придумала, що захисник має узгоджену позицію і брав участь у всіх інших судових засіданнях.

26.11.2020 року під час відвідування ІТТ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області захиснику стало відомо, що працівники поліції домовились з лікарем про виписку Бермана І.Ю. з лікарні, куди його доставила швидка допомога в тяжкому стані за один день лікування на стаціонарі, а під час перевезення Бермана І.Ю. з Миколаївського СІЗО до ІТТ коли Берман І.Ю. перебував у тяжкому стані в автомобілі до нього застосували слізогінний газ від якого Берман І.Ю. отримав опіки очей і обличчя. На повідомлення Бермана І.Ю. про необхідність виклику поліції для подання заяви про злочин працівники ІТТ і слідчий не відреагували та вчинили активні дії по приховуванню факту нападу на Бермана І.Ю. та його стану після цього. Про розгляд клопотання слідчого в Ленінському районному суді м. Кіровограда Берману І.Ю. ніхто не повідомив.
Слідчий сфальсифікував начебто безпідставну відмову Бермана І.Ю. бути присутнім в судовому засіданні, а прокурор домовився зі слідчим суддею про розгляд клопотання без участі підозрюваного, що було явно видно з поведінки слідчого судді і придумування причин розгляду клопотання без участі підозрюваного.

Ухвалою слідчого судді Ленінського районного суду м. Кіровограда від 25.11.2020 року клопотання слідчого задоволено і продовжено до підозрюваного Бермана І.Ю. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Апеляційна скарга захисника адвоката Усатенка Ю.Ю. була призначена до розгляду у складі судді Кропивницького апеляційного суду Іванова Д.Л., Широкоряда Р.В. та Онуфрієва В.М.
Судді Кропивницького апеляційного суду Іванов Д.Л. і Широкоряд Р.В. умисно перешкодили заходам безпеки, посадові особи ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор», умисно не виконували ухвали про забезпечення заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві і які прийняті слідчим суддею в межах компетенції, було умисно поставлено під загрозу життя і здоров’я двох осіб з метою незаконного впливу корумпованих посадовців, дії суддів по сприянню незаконного впливу посадових осіб СІЗО на потерпілих в кримінальному провадженні Бермана І.Ю. і Кондратьєва А.С. були оскаржені захисником та Генеральною прокуратурою України до Вищої Ради Правосуддя, яка відкрила провадження і на даний час проводить перевірку.
Таким чином, можливість суддів Іванова Д.Л. і Широкоряда Р.В. неупереджено приймати рішення у даній справі викликали сумніви, тому захисник звернувся з заявою в якій просив задовольнити відвід суддів Кропивницького апеляційного суду Іванова Дем’яна Леонідовича та Широкоряда Романа Володимировича.
Ухвалою Кропивницького апеляційного суду від 01.12.2020 року в задоволенні заявленого відводу було безпідставно і необґрунтовано відмовлено.

01.12.2020 року в судовому засіданні захисник і підозрюваний Берман І.Ю. підтримали апеляційну скаргу і виклали аргументи незаконності розгляду клопотання без участі підозрюваного з метою приховування застосування насилля.
Ухвалою Кропивницького апеляційного суду м. Кіровограда від 01.12.2020 року в задоволенні апеляційної скарги відмовлено. В ухвалі відсутні спростування аргументів сторони захисту, що підтвердило заінтересованість суддів у даній справі.

Ухвалою слідчого судді від 30 квітня 2020 року клопотання слідчого про накладення арешту на тимчасово вилучене під час обшуку будинку майно було задоволено частково і накладено арешт на вилучені під час обшуку 24 200 доларів США.

В ухвалі від 30 квітня 2020 року слідчий суддя зазначив, що «… Ознайомившись з наданими адвокатом доказами щодо походження грошей, що становлять суму 24 200 дол. США, слідчий суддя вважає, що достеменних доказів належності цих коштів донці Берман Т.В., а відтак їх повернення зашкодить інтересам слідства, тому на даній стадії досудового слідства, коли відбувається з’ясування походження грошових коштів є доцільним клопотання в цій частині задовольнити”.

При ознайомленні з кримінальним провадженням стало відомо, що до слідчого і слідчого судді звернувся Кафілінос С.В. з клопотанням передати йому на зберігання 24000 доларів США, тому що він вважає, що вони належать йому.

Вказана особа була прозцівником “креативу” та пов’язана з Березкіним С., який підозрювався у розкраданні коштів держави та фізичних і юридичних осіб.

Ухвалою слідчого судді Ленінського районного суду м. Кіровограда Лук’яновою О.В. від 23.07.2020 року арешт з вказаних коштів було знято, а кошти передані слідчим Кафіліносу С.В. як їх власнику.

Таким чином, слідчі і судді позбавили власницю коштів, що є одним з епізодів незаконної діяльності правоохоронців і суддів.

Справа Бермана. Підозрюваному загрожують смертю.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *