14 лютого по всій Україні автомобілісти проводять автопробіги задля привернення уваги до законопроекту №2695. Він передбачає розширення прав поліції і спрямований для боротьби із п’яними за кермом. 

У Кропивницькому автопробіг стартував о 12:00 від ТЦ Копілка. Учасників – близько сотні.

На автомобілях наклеєні листівки зі словами “Ні” розширенню прав поліції”, “Ні” поліцейському свавіллю” “Проти законопроекту 2695”. Також до багатьох автівок прикріплені прапорці КДК та прапора України.

Нагадаємо, на початку лютого  активісти мітингували вже під стінами Верховної Ради України, вимагаючи від депутатів не приймати закон. Законопроект №2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» пропонує внести зміни до низки статей Кримінального кодексу України, а також законів «Про дорожній рух» та «Про національну поліцію». Тоді після мітингів та розголосу розгляд законопроєкту перенесли. Утім, водії не припинили добиватися скасування прийняття закону.

Координатор спільноти «Кропивницький Дорожній Контроль» Андрій Колесник проти законопроєкту «2695». Активіст зазначає, що в ньому передбачені розширені можливостей для поліцейських, а відтак права звичайних громадян будуть утискати.


“Коли ми більш детально вивчили законопроект, виявили, що закон дасть права поліції, не пов’язані із виявленням п’яних за кермом. І ми хочемо привернути увагу суспільства і влади до цього питання, так як у вівторок парламент у другому читанні буде розглядати цей законопроект”, – повідомив журналіст КДК Андрій Колесник.


З прапорами та гучними сигналами: як у Кропивницькому протестували проти нового законопроекту 2695.